Restaurace - vinný lístek

Rozlévaná vína
0,20 l Bílá a červená dle aktuální nabídky 36,-
0,50 l Bílá a červená dle aktuální nabídky 85,-
Jakostní bílá vína
0,75 l Chardonnay- suché, Lechovice 190,-
Odrůda pochází z Burgundska. Vzhledově je podobná Rulandskému bílému. Víno z těchto hroznů je však plnější, kořenitější s ovocnými tóny a elegantní kyselinkou. Skvěle chutná k bílým polévkám a omáčkám.
0,75 l Muškát moravský - suché, Lechovice 160,-
Lahodné víno světle žluté barvy a výrazného muškátového aroma lehčího typu. Podává se k dezertům.
0,75 l Rulandské šedé - suché, Lechovice 190,-
Víno pocházející z Francie je zlatožluté barvy s plnou decentní kořenitou vůní. V chuti je víno kořenité s nižším obsahem kyselin. Doporučujeme jej k hutnějším úpravám drůbeže a k dezertům.
0,75 l Tramín červený - suché, Lechovice 190,-
Patří mezi vína s výraznou, plnou, kořeněnou chutí. Barva je intenzivní, zlatožlutá. Víno má nižší obsah kyselin. Vhodný k sýrům typu Čedar, pečenému kuřeti či krůtím řízkům, ale i ke sladkým jídlům.
Přívlastková bílá vína
0,75 l Chardonnay, pozdní sběr 2012 - polosuché, Vojtěch Jestřáb 270,-
Barva vína je zlatá až jantarová. Vyznačuje se chutí vanilky a tropického ovoce s elegantní kyselinkou. Dobře doplňuje polévky, pokrmy s bílým masem a smetanovou omáčkou. Dále se hodí k paštikám a plodům moře.
0,75 l Neuburské, pozdní sběr 2011 - polosladké, Vojtěch Jestřáb 270,-
Lahodné víno zlatožluté barvy se zaoblenou chutí a s aroma hrozinek v medu. Hodí se k hustým omáčkám, k pečené drůbeži ale i k přírodní úpravě hovězího.
0,75 l Rulandské šedé, pozdní sběr 2012, - polosladké, Vojtěch Jestřáb 310,-
Víno s oříškovočokoládovým aroma s plnou chutí a vyšším obsahem zbytkového cukru. Výborně se hodí k rybě, drůbeži či smetanovým omáčkám.
0,75 l Hibernal, výběr z hroznů 2012 - polosladké, Vojtěch Jestřáb 320,-
Velmi oblíbené víno se sytě zlatou barvou. Ve vůni se prolíná pomerančová kůra se zralým angreštěm. Víno má plnou ovocnou chuť lehce okořeněnou tóny šalvěje. Hodí se k ochutnávání a mlsání. Můžeme jej také kombinovat s rybami, kořeněným bílým masem či zákuskem.
Jakostní červená vína
0,75 l Modrý Portugal - suché, Lechovice 190,-
Suché červené víno jemné lahodné až květinové chuti bez výraznějšího obsahu kyselin a trpkého taninu a proto sametově měkké, se sytě červeným až granátovým zbarvením.
0,75 l Rulandské modré - suché, Lechovice 195,-
Odrůda s malým hroznem a malým množstvím barviv poskytuje vína s cihlově červenou barvou, sametovou chutí a vůní. Stářím nabývá na jakosti. Podávejte nejlépe k tmavému masu a polévkám.
0,75 l Merlot - suché, Lechovice 195,-
Elegantní víno s jemnou tříslovinkou, dobře vyváženou ovocnou chutí a typicky rubínovou barvou. Ve vůni cítíme náznak rybízu a fialek. Doporučujeme k chuťově výrazným a kořeněným pokrmům, těstovinám, rizotu, minutkám a jídlům upraveným na houbách.
Přívlastková červená vína
0,75 l Cabernet Moravia, pozdní sběr 2011 - suché, Vojtěch Jestřáb 290,-
Plné hébké víno s delikátní vůní opáleného dřeva a čerstvě namleté kávy a typickou chutí černého rybízu a švestky. Je vhodné podávat ke grilovaným masům a zvěřině.
0,75 l Frankovka, pozdní sběr 2009 - suché, Lechovice 290,-
Vína z Frankovky se vyznačují příjemnou, ale vyšší kyselinkou a tvrdší chutí s vyšším obsahem tříslovin. Ve vůni můžeme hledat ostružiny nebo skořici. Víno je rubínové barvy s fialovými odlesky. Doporučujeme ji pít ke zvěřině, tmavým masům, ušlechtilým sýrům a k těstovinám.
Sekt
0,75 l J.P.Chenet sekt, demi, brut 270,-
VISA MasterCard
wi-fi připojení
nekuřácká restaurace
facebook

Fotogalerie

restaurace Jeseníky
restaurace Jeseníky
restaurace Jeseníky
restaurace Jeseníky
restaurace Jeseníky
restaurace Jeseníky
restaurace Jeseníky
restaurace Jeseníky
restaurace Jeseníky
restaurace Jeseníky

Rodinný penzion se stylovou restaurací.

penzion ubytování Jeseníky penzion ubytování Lipová-lázně restaurace Lipová-lázně Jeseníky dětský koutek restaurace Jeseníky
Navštivte Jeseníky    Jeseníky - www.jeseniky.net    Wellness & Jeseníky